O plantacji

Plantację założyliśmy w 1996 roku na torfach wysokich. Położona jest wśród lasów na skraju Puszczy Goleniowskiej. W pobliżu znajduje się obszar Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Torfowisko Reptowo”. Obecnie teren ten wchodzi w skład obszaru Natura 2000, obejmuje ona również teren naszej plantacji.

Torfy wysokie stanowią idealne podłoże dla uprawy borówki amerykańskiej. Są najbardziej zbliżone do naturalnego środowiska występowania tego gatunku na obszarach USA i Kanady. Bogate w substancje naturalne, kwaśne podłoże dodatkowo zasobne w wodę pozwala na uprawę bez nadmiernego zasilania nawozami. Nie jest to uprawa łatwa. Wymaga odpowiedniego doboru odmian, walki z uciążliwymi chwastami, zabezpieczenia przed wysokim poziomem wody. Jednak nie jest wysiłek bezcelowy, natura odwdzięcza nam się bardzo wysokimi plonami. Wydajności 20-25 t z ha z roślin w pełnym okresie wzrostu nie są tu rzadkością podczas gdy w uprawach prowadzonych na innych podłożach osiąga się maksymalnie 8-10 t z ha. Bardzo dobre warunki środowiskowe pozwalają na prowadzenie plantacji w systemie produkcji ekologicznej i zgodnie z zasadami rolnictwa biodynamicznego w standardzie Demeter. Plantacja nie sąsiaduje z żadnymi uprawami konwencjonalnymi, z każdej strony otula nas las. Wierzymy, że balans i minimalna ingerencja w dzieło natury odwdzięczają nam się zdrowymi i dużymi plonami. Blueamber poprzez strategiczne zarządzanie stopniowo ewoluowało w nowoczesne biodynamiczne gospodarstwo, nieustannie stawia na rozwój i poprawę wydajności w każdym wymiarze. Dotyczy to uprawy borówki ale również sposobu przechowywania, pakowania. Stale inwestując w nowe i optymalne rozwiązania poprawiamy funkcjonowanie każdego etapu przez jaki przechodzą owoce. Priorytetem zawsze była uprawa ekologiczna, nie zapominano jednak o ułatwiani pracy ludziom, którzy każdego dnia również przyczyniali się do sukcesu plantacji. W jednakowym stopniu Blueamber dba o aspekt związany z produkcją rolną i tą związaną ze sprzedażą. Przekłada się to na poziom oferowanych towarów i usług.

Okres w jakim oferujemy borówkę trwa od początku lipca nawet do końca października. Przechowywanie, sortowanie i pakowanie odbywa się na terenie plantacji w obiektach należących do gospodarstwa. Zapewnia to najwyższą jakość oferowanych owoców oraz pełną kontrolę jakości rozpoczynającą się na polu, kończąc na wysyłce do bezpośredniego odbiorcy . Inwestycje w infrastrukturę oraz nowoczesny sprzęt, pozwalają nam dostosować się do wymogów każdego klienta. Wydajność naszej pakowni pozwala nam na wysyłkę kilku transportów dziennie. Dostosowujemy pracę linii pakujących do każdego rodzaju opakowania jednostkowego. Znakujemy każde opakowanie etykietą lub nadrukiem.

Na niezbędną infrastrukturę składa się:

  • Chłodnia ULO na 500t owoców, która posiada 15 komór ULO,
  • Dwie komory do mrożenia na 20 t owoców
  • Magazyn opakowań
  • Dwie chłodnie standardowe
  • Komora do szokowego schładzania owoców
  • Pakowalnia i pomieszczenia socjalne i biurowe
  • Stacjonarna instalacja przeciwmrozowa zapewniająca pełną ochronę zbiorów.

Każde działanie jest starannie przemyślane i pozwala nam dostarczać Państwu owoce najwyższej klasy.  Szereg certyfikatów jakimi opatrzone są nasze borówki jest potwierdzeniem skuteczności naszych starań. Wierzymy, że nasze wartości pielęgnowane w każdej dziedzinie życia są kluczem do osiągnięcia satysfakcji i sukcesu.